Помогите мне пожайлуста срочная нужно поставь слава в правельном порядке :1)is,dentist,a,at,a,Jack,clinic.2)assistant,ltalian,is,my,he.3)is,he,away.4back,she,is,ten,at.5)is Jack,happy,see,to,me.6)patient,James,my,is.7)isn't,he,...

Помогите мне пожайлуста срочная нужно поставь слава в правельном порядке : 1)is,dentist,a,at,a,Jack,clinic. 2)assistant,ltalian,is,my,he. 3)is,he,away. 4back,she,is,ten,at. 5)is Jack,happy,see,to,me. 6)patient,James,my,is. 7)isn't,he,well
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Jack is a dantist at a clinic. He is my Italian assistant. He is away. She is back at ten. Jack is happy to see me. James is my patient. He isn't well :)