Помогите, надо выбрать правильный глагол 1.At weekends Ali cook/cooks dinner for his friends. 2.When does/ do you get up? 3.Andrew and I like/likes playing tennis. 4. Tom have/had lunch at work, 5. John lives/live in London

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.At weekends Ali cooks dinner for his friends. 2.When do you get up? 3.Andrew and I like playing tennis. 4. Tom had lunch at work, 5. John lives in London