Помогите написать 5 предложений на тему что вы не делали когда были маленьким с used to

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) I used to jump rope when i was little.  2) I used to play with dolls when I was little. 3) I didn`use to not go abroad when i was little. 4) I used to play snowballs when i was little. 5) I didn`use to play with cars when i was little.