Помогите написать пять типов вопросов к предложению: John regularly writes to his parents.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Does John regularly write to his parents? - общий Does John regularly write to his parents or to his girl? - альтернативный John regularly writes to his parents, doesn't he? - разделительный Who regularly writes to his parent? - специальный к подлежащему What does John do regularly? - специальный