Помогите! Напишите о городе Минск на английском языке легко запоминающееся сочинение
Помогите!
Напишите о городе Минск на английском языке легко запоминающееся сочинение
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Minsk is a nice city. Here lives a lot of great, friendly people. Minsk is a beautiful city, most beautiful in Belarus. There are a lot of attractions. There are a lot of ambitions. Here my whole life. I love this city. This is my school, my friends and family. I would have never gone here.