Помогите найти стих а с пушкина на татарском языке плизз отдам 20 понтов :-)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Бер дингездэ була кыйдан утрау  Анда бер алтынбашлы куак утра  Белеп бетми, имэн ме ул, эллэ каен  Башына менеб утырган мэче бэен  Тигендя-монда ери мэче торнап  Эскэ таба менэ ул жыр жырлап  Аска тешсэ матур экиэт сейли  Козык бу, лякин экиэт тугел эле,  Экиэтнен, колагы-гона куреля ,  Экиэт алда, экерен-геня суреля ?