Помогите очень срочно!!!!! Выполнить это задания!!!!!!!! Пожалуйста!!!!!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Marie got an invitation card while she was writing a letter to her grandmother. 2.When Pam got an invitation card she was reading a book in the library. 3.Stuart got an invitation card while he was feeding his cat. 4.Tom got an invitation card while he was walking with his dog. 5.When Luc got an invitation card he was listening to music at home. 6.Marc got an invitation card while he was taking photos of nature.