Помогите перевести на английский эти предложения : Полено не желтое . Оно коричневое. Сюзи часто смотрит телевизор . Марк принимает душ вечером. Джени моет волосы во второй половине дня ?- Нет. Почему он занят.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
The log does not yellow . It is brown . Susie often watches television . Marc takes a shower in the evening. Janie washes the hair in the afternoon - No . Why is it busy.
Гость
The wood is not yellow . It's brown. Susie often watches TV . Mark takes a shower in the evening. Jenny washes hair in the afternoon ?- No. Why he is busy.