Помогите перевести на русский: Why do I like writing to a pen-friend? I like writing to a pen-friend because getting to know someone is an exciting experience. I like writing because it's a personal experience which is very int...

Помогите перевести на русский: Why do I like writing to a pen-friend? I like writing to a pen-friend because getting to know someone is an exciting experience. I like writing because it's a personal experience which is very interesting. I like writing because it is pleasant and interesting to know the language and life of his/her country. I like writing because you know more your palfriend and more you know more of his culture and the people of his country.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
напишите в интернети слово переводч
Гость
Почему я люблю писать другу по переписке? Я люблю писать другу по переписке, потому что узнавать кого-то это захватывающий опыт Я люблю писать потому что это личный эксперимент, который очень интересный Я люблю писать потому что это приятно и интересно знать язык и жизнь ее/его страны Я люблю писать потому что ты больше узнаешь palfriend и больше знаешь о его культуре и людях этой страны