Помогите перевестиClaire: where are you going, Kathy? Kathy: downtown. I'm meeting Helen in half an hour. Claire: but look at you. You are wearing a thin dress and sandals. You are going to get soaked! Kathy: what are you talki...

Помогите перевести Claire: where are you going, Kathy? Kathy: downtown. I'm meeting Helen in half an hour. Claire: but look at you. You are wearing a thin dress and sandals. You are going to get soaked! Kathy: what are you talking about? Claire: look at those big black clouds. It's definitely going to rain! Kathy: hmm, perhaps you're right. Er...so could I borrow your coat? Claire: no way! It's brand new! Why don't you take my raincoat? Kathy: you mean that horrible yellow thing? No thanks! Claire: ok,ok, just trying to help.. Kathy: hey..Can I borrow your umbrella instead? Claire: yes, sure..oh, hang on a minute! Kathy: what Claire: I need it too. I'm going shopping in a while. Kathy: no problem. I can call a taxi. Claire: ok but hurry. The shops are closing in an hour.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
-Куда ты собираешься, Кэти? -В центр города. Я встречаюсь с Хелен через пол часа. -но посмотри на себя. Ты одета в тонокое платье и сандали. Ты промокнешь. -о чем ты говоришь? - посмотри на эти большие черные облака. Очевидно, будет дождь. -Хм, наверное ты права. Итак, могла бы я одолжить у тебя пальто? -нет, это новый брэнд. Почему ты не хочешь взять мой дождевик? -ты имеешь в виду эту ужасную желтую вещь? Нет, спасибо! -да, да, я только хотела помочь... -хей... Могу я взять на время твой зонт взамен? -да, конечно... О, минуту! -что? -мне он тоже нужен. Я скоро пойду в магазин. -нет проблем, я вызову такси. Ок, но торопись. Магазины закрываются через час.