Помогите плииииз на завтра...        Listen and repeat the wirds in the blue column    My son starts school thes year. It is a big event in his life.  - This event took place on the fifteenth of September. We have interesting e...

Помогите плииииз на завтра...        Listen and repeat the wirds in the blue column    My son starts school thes year. It is a big event in his life.  - This event took place on the fifteenth of September. We have interesting events during a school year.    - We study biology at school. Biology is a science abaut humans,nature and animals. - We tare part in after school activeties and prepare for school events. We'll have music and sport event and school too. - We repeat the new words in chorus. Children like to say "Hooray!"in chorus. - A festivite is a celebration of hoolidays or events in  a happy way. - A ceremony is a formal event. On the Day of Knowledge we have an Opening  Ceremony... решите плиииз эту фигню
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Задание : прослушай и повтори слова в синей колонке. (Если также нужен перевод, см. ниже) -Мой сын пошёл в школу в этом году. Это большое событие в его жизни. -Это событие состоялось пятнадцатого сентября. У нас происходят интересные мероприятия в течение школьного года. -Мы изучаем биологию в школе. Биология - это наука о человеке, природе и животных. -Мы принимаем участие в послешкольной деятельности и готовимся к школьным мероприятиям. -В нашей школе также состоятся музыкальные и спортивные мероприятия. -Новые слова мы повторяем хором. Дети любят говорить "Ура!" хором. -Празднество - это радостное проведение праздников или событий . -Церемония - это формальное мероприятие. На День Знаний у нас состоится Открытая Церемония.