Помогите плиз! Очень надо! Буду благодарна! Зарание спасибки)) 1. I am very tired. ........ over four hundred miles today. a) I drive b) I am driving c) I have been driving d) I have driven 2. Do not worry. I ........ be here ...

Помогите плиз! Очень надо! Буду благодарна! Зарание спасибки)) 1. I am very tired. ........ over four hundred miles today. a) I drive b) I am driving c) I have been driving d) I have driven 2. Do not worry. I ........ be here to help you. a) not b) shall c) go to d) will be to 3. Our friends ........ meet us at he airportto to night/ a) are b) are going to c) go to d) will be to 4. ........ a party next Saturday. We have sent out the intations. a) we had b) we have c) we all have d) we are having Помогите плиз!))))
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Мне кажется 3-b, остальные не знаю(
Гость
1 d 2 b 3 b 4 d...............