Помогите плиз с заданием дам 15 б

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) когда она была здесь? 2) какая была погода? 3) в скольких отелях она остановилась? 4) какими они были? 5) на сколько она остановилась здесь? 6) какие места она посетила? 7) какие места популярны среди туристов? 8) какие места ей нравятся? 9) почему она любит их? 10) когда Кэйт вернётся в Россию
Гость
1.When did Katie arrive to London? 2.What was the weather like in London? 3.In how many hotels did Katie stay? 4.What they were like in London? 5.How long has Katie been there? 6.What places has Katie visited? 7.What places in London have been popular with tourists? 8.What places did Katie like? 9.Why did Katie like these places? 10.When did Katie come back to Russia? That's how you should do that exercise