Помогите пожалуйста написать письмо по английски (70 слов). И ответить на вопросы ?

Помогите пожалуйста написать письмо по английски (70 слов). И ответить на вопросы ?? письме: где вы были в этот периуд когда вы туда ездили какие места вы посетили что вы делали во время поездки что вам понравилось в поездке Помогите пожалуйста!Дам 15 баллов.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Russia город число Dear ..., Im glad to hear you. Thank you for the letter. Sorry, I havent written to you because I was busy in my studies. I would like to tell you about my travelling to USA. I was in Chicago in December. I saw a famous bridge, many different buildings and museums. I was reading my favorite book while I was travelling. Most of all I liked food there. There were a lot of restorauts in this city.