Помогите пожалуйста!!!! Написать значение этих слов на англ-яз

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Попрошу отметить решение лучшим)) Careful - giving attention or thought to what you are doing so that you avoid hurting yourself, damaging something or doing something wrong. Perfect -  completely correct; exact and accurate Turns green - become green In front of -  be opposite Excellent -  extremely good Watch out -  used to warn somebody about something dangerous