Помогите пожалуйста!!!!! Выберите правильный вариант: 1. She looks so ..... (happy / happily). 2. You

Помогите пожалуйста!!!!! Выберите правильный вариант: 1. She looks so ..... (happy / happily). 2. Your room looks so .... (comfortable / comfortably). 3. He speaks English very .... (good / well). 4.His English is ... (good / well). Заранее - спасибо!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. She looks so ..... (happy). 2. Your room looks so .... (comfortable ). 3. He speaks English very .... (well). 4.His English is ... (good)