Помогите пожалуста подобрать к даным предложениям   реплики 1) Enjoy your meal!_____________           2) Pass me some bread, please. _____________   3) Some salad, Tom? _________________   4) Some milk, please. ______________ ...

Помогите пожалуста подобрать к даным предложениям   реплики 1) Enjoy your meal!_____________           2) Pass me some bread, please. _____________   3) Some salad, Tom? _________________   4) Some milk, please. ______________     Реплики      ---- Here you are.           ------ Here you are.        ------------Thank you.    -------------Yes, please.     Найти и написать слова что рифмуются:    what,  some,  head,  me,  come,  tea,  bread,  hot.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Enjoy your meal! Thank you.    2) Pass me some bread, please. Here you are.    3) Some salad, Tom? Yes, please. 4) Some milk, please. Here you are.    what - hot some - come head - bread me - tea