Помогите пожалуйста! (Англ,яз 5 класс) Задание: Fill in do,does,don`t or doesn`t. 1. A: ............ Helen take the bus? B: Yes,she.................... 2 A: ......................I need my book? B:No,you......................

Помогите пожалуйста! (Англ,яз 5 класс) Задание: Fill in do,does,don`t or doesn`t. 1. A: ............ Helen take the bus? B: Yes,she.................... 2 A: ......................I need my book? B:No,you..................... 3. A: ............... a lion eat leaves? B: No,it ........................ 4. A: ...................... you want milk? B: No,I....................... 5. A: .................you live in a big house? B: Yes,we........................ Пожалуйста,помогите в английском совсем не шарю.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 1. A: does Helen take the bus?   B: Yes,she does  2 A: do I need my book?  B:No,you don`t   3. A: does a lion eat leaves?  B: No,it doesn`t  4. A: do you want milk?  B: No,I don`t   5. A: do you live in a big house?   B: Yes,we do