Помогите пожалуйста дописать предложения вставляяis has got can?1 Peter's friend...............angry.2 Peter's friend............an angry dog.3 Peter's friend..............dance.4 Peter..............nine.5 Peter.............
Помогите пожалуйста дописать предложения вставляяis has got can?1 Peter's friend...............angry.2 Peter's friend............an angry dog.3 Peter's friend..............dance.4 Peter..............nine.5 Peter...............nine books.6.Peter..............take nine books.7 Ann..........run in the park.8 Ann........... in the park.9 You............see Ann in the park.10 It................a park.СПАСИБО ЗА ПОМОЩЬ.
Ответ(ы) на вопрос:
1. is 2. has got 3. can 4. is 5. has got 6. can 7. can 8. is 9. can 10. is