Помогите пожалуйста Enumerate all the kinds of sports which are mentioned in the text in Ex. 8 . Which of them are you fond of? Why?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
volleyball football basketball tennis athletics running jumping horse races motor races cycle races cycling swimming gymnastics boxing skating skiing rowing yachting I'm found of volleyball, because I like play volleyball in Summer with my friends. Я увлекаюсь волейболом, потому что я люблю играть в волейбол летом с моими друзьями. I'm found of football. I don't play football but I like to watch it on the TV together with my farther. Я увлекаюсь футболом. Я не играю в футбол, но я люблю смотреть его по ТВ вместе с моим папой.