Помогите пожалуйста. Как произносится: I like it profession journalism. Profession journalism interesting dye. I like it write, study new travel. To be occupied journalism find out new people, find new friend. Profession jo...

Помогите пожалуйста. Как произносится: I like it profession journalism. Profession journalism interesting & dye. I like it write, study new & travel. To be occupied journalism find out new people, find new friend. Profession journalism allow diversify development. Study new. Problems profession journalism: often travel \ visit diverse site, not getting enough sleep, stress. Advantage profession journalism: find new friend, development, new site. Me development it profession journalism: study new practice, extension.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
в тексте очень много ошибок, в основном в употреблении "it", во многих местах его просто не должно быть, в других нужен артикль. проверьте правильность