Помогите пожалуйста Клоун том хвастается. что знает все о животных.Исправь его ошибки. Cats can sing A frog is pink A rabbie is red Dogs can skip A cockerel has got ten clocks Hens can swim

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Cats can't sing A frog is not pink A rabbit is not red Dogs can't skip A cockerel has got ten clocks. –  а тут я что-то не могу понять
Гость
Cats cannot sing. A frog is green. A rabbit is grey or white. Dogs can jump. A cockerel has ten cocks. Hens can't swim.