Помогите пожалуйста Клоун том хвастается. что знает все о животных.Исправь его ошибки. Cats can sing A frog is pink A rabbie is red Dogs can skip A cockerel has got ten clocks Hens can swim
Помогите пожалуйста
Клоун том хвастается. что знает все о животных.Исправь его ошибки.
Cats can sing
A frog is pink
A rabbie is red
Dogs can skip
A cockerel has got ten clocks
Hens can swim
Ответ(ы) на вопрос:
Cats can't sing
A frog is not pink
A rabbit is not red
Dogs can't skip
A cockerel has got ten clocks. – а тут я что-то не могу понять
Cats cannot sing. A frog is green. A rabbit is grey or white. Dogs can jump. A cockerel has ten cocks. Hens can't swim.