Помогите пожалуйста! Написать 5 предложений о знаменитой личности в Past Simple, используя be born, become, die, get a jod, get married, live

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Thomas Jefferson was born in 1743 Anne Frank lived in Amsterdam Diana got married to Prince Charles,when she was 20 years old Michael Jackson died at 10 o'clock yesterday Rihhana became famous after she sang her debut song called ''pon de replay''