Помогите пожалуйста написать диалог в магазине двух человек.Неважно что будут покапуть,примерно 7-8 предложение.Можно с переводом:)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
S - shop assistant C - customer   S : Can I help you? C : Yes. I'm looking for a blouse like this, but in green. S : What size do you wear? C : I usually wear size 12. S : Here's your blouse. C : Great! I like it! May i try it on? S : Of course you can. The fitting room  is  on the left. C : Thanks. s : What do you think? C : I like it. I think I'll take it. How much does it cost? S : 10 dollars. C : Here's your money. S : Thank you, good-bye
Гость
Bookseller: - Good afternoon! Can I help you? Catherine: - Good afternoon! I’m looking for a book. B.: - What book do you need? C. – I don’t know exactly. Something for my sister. B.: - How old is your sister? C.: - She is 10.   B.: - Harry Porter, maybe? C.: - Rather not. But I think a comic book would be nice. B.: - Sure! I have twenty books about Garfield. Would you like to see them? C.: - That would be very nice. Yes, please. How much is this one? B.: - This one? It’s 2$.