Помогите пожалуйста написать сочинение про Тома. Есть только некоторые данные по которым сочинить дальше. например: Get up ____________ 10:30 a.m. After breakfast______________ (нарисована собака с поводком). Lunch time________...

Помогите пожалуйста написать сочинение про Тома. Есть только некоторые данные по которым сочинить дальше. например: Get up ____________ 10:30 a.m. After breakfast______________ (нарисована собака с поводком). Lunch time______________ 1:00 p.m. After lunch _____________________ (нарисован телефон) Dinner time ___________________ 7:00p.m. After dinner __________________ (нарисован диск с играми).
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Today Tom had a weekwnd. He woke up at 10.30am and brush his teeth. Later he had breacfast. After breakfast his mom asked him to walk the dog. At 1.00pm it was a lunch time. Tom had a very tast sandwich. After lunch he had a free time, and he decided to phone his friends. Some time later he had a supper. Tom had a lot of time, and he played games. He gone to sleep when it was 11 pm on clock. He had a very interesting day.