Помогите пожалуйста напишите 5 типов вопросов к этому предложению: 1. Mum is in the kitchen пожалуйста очень надо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Is mum in the kitchen? Is mum in the kitchen or in the bedroom? Where is mum? Mum is in the kitchen, isn't she? Who is in the kitchen?
Гость
1) Is mum in the kitchen? 2) Is mum in the kitchen or in the bathroom? 3) Who is in the kitchen? 4) Where is mum? 5) is mum in the kitchen, isn't she?