Помогите пожалуйста напишите описания лисы на английском языке о ее лице теле о цвете ёё тела
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Color skins red, the tail is long and fluffy, muzzle long and narrow, and his eyes smart and cunning. Fox is the size of a small dog. Painting red cheats range from fire-red to gray. In the north, almost red fox, in the desert - gray and yellow.