Помогите пожалуйста ! Напишите словами : 8 :00-_________________________________ 9 : 10 - ________________________________ 10 : 15 - ________________________________ 11 : 30 -__________________________________ 4 : 45 - ______...

Помогите пожалуйста ! Напишите словами : 8 :00-_________________________________ 9 : 10 - ________________________________ 10 : 15 - ________________________________ 11 : 30 -__________________________________ 4 : 45 - _________________________________ 12 : 00 - ___________________________________ 2 : 25 - _______________________________________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
IT's eight o'clock.  It's ten pst nine.  It's quarter past ten. It's half past eleven. It's quarter to five. It's twelve o'clock.  It's twenty five past two.
Гость
at eight o clock  it`s ten past nine it`s quarter past ten it`s half past eleven it`s quarter to four at twelve o clock it`s twenty five past two