Помогите пожалуйста!!!! Патрэбна уставiць дзе кропкi деяслоу i вызначыць iх неазначальную форму? Паведамлю, ...., паведамiць, паведамiм, паведамiце, .... паведамяць. ...., атрымаеш, атрымае, атрымаем, ....., атрымаюць. ...., ся...

Помогите пожалуйста!!!! Патрэбна уставiць дзе кропкi деяслоу i вызначыць iх неазначальную форму? Паведамлю, ...., паведамiць, паведамiм, паведамiце, .... паведамяць. ...., атрымаеш, атрымае, атрымаем, ....., атрымаюць. ...., сядзiшь, сядзiце, .... , ...., сядзяць.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
паведаміш, атрымаю,атрымаеце сяджу,сядзіць,сядзіце