Помогите пожалуйста помогите255запішыце словаформы па-беларуску. Абазначце канчаткі і націскі В снегу, на краю, о сыне, в гараже ,на лугу, в лагере, на орехе, об успехе , на берегу , в саду, на корабле, в цеху ,на ремне.помогит...

Помогите пожалуйста помогите255 запішыце словаформы па-беларуску. Абазначце канчаткі і націскі В снегу, на краю, о сыне, в гараже ,на лугу, в лагере, на орехе, об успехе , на берегу , в саду, на корабле, в цеху ,на ремне. помогите 256 Спішыце , раскрываючы дужкі. Ганарымся(Васіль Быкаў),адпачывалі пад(Лоеў),злавілі ў (Дунай),успаміналі (Арцём Баравік), патэлефанавалі (Аляксандр Дзямчук), падарожнічаў па (Сахалін), вучыўся ў ( Маладзечна),дачка (Сяргей Адамовіч і Вольга Адамовіч), з паслом (Дэвід Мэрвін) ,з журналістам (Франклін Шэкрын), з банкірам (Біл Ролтан)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.У снезе, на краi, пра сына, у гаражы, на лузе,у лагеры, на гарэху,аб поспеху,на беразе,у садзе,на караблi.