Помогите пожалуйста прочитать английский текст русскими буквами New Year is a wonderful holiday. Russian children like because they get a lot of presents.They get them from their parents, grandparents, friends and... Father Fro...

Помогите пожалуйста прочитать английский текст русскими буквами New Year is a wonderful holiday. Russian children like because they get a lot of presents.They get them from their parents, grandparents, friends and... Father Frost! Father Frost and Snowmaiden, his granddaughter, live in Veliky Ustyug.They live in a beautiful wooden house. Children write letters to Father Frost and ask him to brinq them presents toys, computer, games, chocolat anb books. Some children come to Veliky UStyuq to see Father and Snowmaiden and qive them presents too!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Нью Иэ ис э вандефул холиди. Рашен чилдрен лайк бекоз зей гет э лот оф пресентс. Зей Гэт зэм Фром зея пэрэнтс, грэнтпэрэнтс, Фрэндс энд ... Фазе Фрост! Фазе Фрост энд сноумэйдн, хис грэнддотес,лив ин велики Устюг. Зей лив ин э бьютифул вуден хаус. Чилдрен Райт лэтэс ту фазе Фрост энд аскт хим ту брин зем презентс тойс, компьютэ гэймс, чокалэт энд букс. Сам чилдрен кам ту велики Устюг ту си фазе энд сноумэидн энд гив зем презентс ту!