Помогите пожалуйста раставить правильно слова в предложения. Слова: swim, hear, see, talk, walk, speak, fly, jump, play 1, These are crocodiles. They can ......... in the water. 2 Our parrots can .......... a little. 3 Those w...

Помогите пожалуйста раставить правильно слова в предложения. Слова: swim, hear, see, talk, walk, speak, fly, jump, play 1, These are crocodiles. They can ......... in the water. 2 Our parrots can .......... a little. 3 Those women can ..... us. 4 These men can ............. Chinese a little. 5 Birds can ..... very well. 6 Dogs can ............. very well. 7 Our little child can ... very well. 8 Rabbits can .......... very well. 9 These boys can .......... football very well. ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА , СПАСИБО!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Swim 8)Jump 9)play 2)talk может.Тут не знаю 7)speak 3)hear(может быть наооборот) 4)see 5)fly 6)
Гость
1.Swim 2.talk 3.see/hear 4.speak 5.fly 6.see/hear 7.play