Помогите пожалуйста! Report what they said. Jack: The leading actor is playing his part brilliantly. Sofia: We wainted for Helen rather long. Tim: My family is not very big but they are all fond of cinema. Alice: My uncle has l...
Помогите пожалуйста!
Report what they said.
Jack: The leading actor is playing his part brilliantly.
Sofia: We wainted for Helen rather long.
Tim: My family is not very big but they are all fond of cinema.
Alice: My uncle has lots of books about the British cinema industry.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ответь, что они сказали Джек: Ведущий актер играет свою роль блестяще. София: Мы искали Елену довольно долго Тим: Моя семья не очень большая, но они все любят кино. Алиса: Мой дядя имеет множество книг о британской киноиндустрии