Помогите пожалуйста с английским! Complete the expressions a ****** of toothpaste a ****** of milk a ****** of oil a ****** of oinment

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
a tube of toothpaste a bottle/a glass of milk a tube of ointment a barrel/a bottle of oil
Гость
a tube of toothpaste a bottle/a glass of mik a tube of ointment a barrel / a bottle of oil