Помогите пожалуйста с заданием. Нужно сделать эти предложения отрицательными: They were in the park two days ago. Sam was at home at five o'clock yesterday.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
they were not in the park two days ago Sam was not at home at 5pm вроде так
Гость
They weren't in the park two days ago. Sam wasn't at home at five o'clock yesterday