Помогите пожалуйста сделать. Translate the sentences. i. Translate the sentences, using Complex Object. 1.Нам бы хотелось, чтобы он рассказал нам эту историю. 2.Мы видели Бена, играющего на гитаре...

Помогите пожалуйста сделать. Translate the sentences. i. Translate the sentences, using Complex Object. 1.Нам бы хотелось, чтобы он рассказал нам эту историю. 2.Мы видели Бена, играющего на гитаре. 3.Она не ожидала, что получит новую работу. 4.Мы не заметили, как вошел учитель. 5.Они предполагают, что Джон останется в отеле.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. We would like him to tell us the story.2. We see Ben playing the guitar.3. She did not expect that he will receive a new job.4. We have not noticed how the teacher came.5. They suggest that John will be at the hotel.