Помогите пожалуйста сотнесите вопрос с ответами 1. Do you like to go to school ? 2. Do you always get to school on time ? 3. Do you sometimes leave your school things at home ? 4. Who helps you to pack your school bag ? ВАРИА...
Помогите пожалуйста сотнесите вопрос с ответами 1. Do you like to go to school ? 2. Do you always get to school on time ? 3. Do you sometimes leave your school things at home ? 4. Who helps you to pack your school bag ? ВАРИАНТЫ I pack the bag myself. Nobody My mum My granny My elder sister (brother)
Ответ(ы) на вопрос:
1. Nobody
2. Nobody
3. I pack the bag myself
4. My mum