Помогите, пожалуйста. Вот отрывок письма от английского друга по переписке Дэвида. I like my new school very much. What is you...

Помогите, пожалуйста. Вот отрывок письма от английского друга по переписке Дэвида. I like my new school very much. What is your school like? How do you get to school? What was your first lesson yesterday? Напишите Дэвиду письмо, в котором нужно ответить на 3 вопроса. Не забудьте 1) обратиться к другу по имени 2) попрощаться с другом 3) подписать письмо Адрес и дату писать не нужно.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Dear Devid, Thank you for your letter. You asked me abote my school.  My school is very beautiul! I like my school too. Often I get to school on foot. My first lesson was realy interesting. Write back soon. Best wishes, (Имя)