Помогите пожалуйста Write about your pet Example: I have a cat.It's black and white...

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I have a small dog. His name is Bob. He very likes playing with ball. (У меня есть маленькая собачка. Его имя Боб(можно другое). Он очень любит играть с мячиком.)
Гость
I have a parrot. It s grey white and yellow. My parrot like fly a flat. my parrot like talking. My parrot name Kesha. Kesha my best friend