Помогите пожалуйста, я в английском полный ноль. Заранее спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A policeman John is from New York Your sister is married? English coffee isn't very nice What name is your teacher At weekend  I often go swimming C  и  F не могу разобрать слова
Гость
1a 2a 3b 4b 5b 6a 7b 8b àJohn is a policeman from N.Y. b is your sister married? c my sister goes skiing in the mountains. d English coffee isn't very nice. e what is your teacher's name? f how do you spell your surname? g I often go swimming at weekends.