Помогите пожалуйста Зачеркните неправильное предложение 1) In summer our group is going to go sightseeing 2) On Sunday my friends are going to go out with me 3) On the weekend I'm going to play sport 4) On Monday I am going ...

Помогите пожалуйста Зачеркните неправильное предложение 1) In summer our group is going to go sightseeing 2) On Sunday my friends are going to go out with me 3) On the weekend I'm going to play sport 4) On Monday I am going to miss my lessons and go to the cinema 5) I'd like to help my mum. I'm going to clean the flat. Если можно то объясните
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
In Summer our group is going to go sightseeung неправильно употреблено время