Помогите пожалуйста закончить предложения из памятки СПАСИТЕ НАШУ ПЛАНЕТУ!(Что нужно сделать чтобы спасти нашу планету) : When in the forest or a park...... 2) When buying a pat... 3) When you can walk or go by bicycle...4) Whe...

Помогите пожалуйста закончить предложения из памятки СПАСИТЕ НАШУ ПЛАНЕТУ!(Что нужно сделать чтобы спасти нашу планету) : When in the forest or a park...... 2) When buying a pat... 3) When you can walk or go by bicycle...4) When you know there is a green movement group... 5) When is a supermarket you choose between a plastic or paper bag...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Don't behave yourself like a pig 2) Keep in mind that you are responsible for it 3) Don't walk or rides on lawns 4) Support them 5) Paper bag