ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!ОСТАНУСЬ В ДОЛГУ!!ЗАРАНЕЕ СПАСИБО!!Надо дописать словосочетания..1)a rocky beach, _______,________,_________,_________;2)a mighty wave, _______,________,_________,_________;3)a chain of words, _______,_____...

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!ОСТАНУСЬ В ДОЛГУ!!ЗАРАНЕЕ СПАСИБО!! Надо дописать словосочетания.. 1)a rocky beach, _______,________,_________,_________; 2)a mighty wave, _______,________,_________,_________; 3)a chain of words, _______,________,_________,_________; 4)an endless film, _______,________,_________,_________; 5)a great attraction for birds, _______,________,_________,_________; 6)a mixture of English and Russian, _______,________,_________,_________.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1-area.mountains,shore,island; 2-windy,warrior,blow,messenger; 3-hotels,custody,fools,commsnd; 4-heat,storm,book,summer; 5-cats,dogs,people,fish; 6-Alsatian and mutt, clouds and sun, choicest music, standard english and london english