ПОМОГИТЕ правильно и граммотно перевести текст о себе на английский язык!!!!
ПОМОГИТЕ правильно и граммотно перевести текст о себе на английский язык!!!!Меня зовут Надя.На свете я прожила не много,не мало шестнадцать лет.
Детство и период взросления проходит в солнечном городе Боровичи.
Тут же я сделала один из самых важных выборов в своей жизни,а именно решила стать программистом.
В свободное время я люблю гулять, слушать музыку, фотографировать, общаться с интересными людьми.
Очень люблю проводить время со своими двоюродными братишками, которые дарят мне свои улыбки.
В моих планах на будующее быть хорошим человеком,познавать окружающий мир и делиться знаниями с другими.
Ответ(ы) на вопрос:
My name is Nadya.In this world I have been living sixteen years already. Childhood and youth is taking place in sunny town Borovichi. And here I have made the most important decision in my life. I decided to become a computer scientist In my free time I like to go for a walk, to listen to music, to take pictures, and to talk to interesting people.I enjoy to spend time with my cousins, who makes me happy with their smiles. I am planning to be a good person in future, I want to research all the world and to share my knowledge with other people.
My name is Nadya I was born in Borovichi I am sixteen I want to be an program ingeneer I like for a walk and listen th good music talk with interesting peoples foting I like play with my cousens Iwant to be good person
В гугле есть переводчик, пишеш русс текст рядом в окошке переводит на анг.