Помогите правильно перевести, пожалуйста. In a big busy city With its shops noise and cars, A kind father Hippo lives, With his two little sons. In the morning he swims, And they swim. In the evening he eats, And his sons eat ...

Помогите правильно перевести, пожалуйста. In a big busy city With its shops noise and cars, A kind father Hippo lives, With his two little sons. In the morning he swims, And they swim. In the evening he eats, And his sons eat with him. And he gives them a candy, And they say, “Thank you, Daddy!” And this very strange story is true, Because this hippo family lives in London Zoo.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
в большом оживленном городе с магазинами,шумом, и машинами.Живет папа гиппопотам.с 2мя маленькими сыночками.по утрам он плавает,и они плавают.по вечерам они кушают.и его сыновья вместе с ним .и он дает им конфету,и сыновья говорят (спасибо,папа!)эта очень странная история правдива,потому что эта семья гиппопотамов живет в лондонском зоопарке)