Помогите придумать 10 вопросительных предложений на английском языке во множественном числе

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 What do you think about these two cats? 2 Do you enjoy spending time with my brothers? 3 Does he appreciate things I do for him? 4 Would you like to borrow these two pencils? 5 Did you wash these t-shirts? 6 Did these dogs go for a walk? 7 Are these cats white? 8 Are these two bottles thrown away? 9 Do you know where these boys were? 10 Didn't you buy a few books?