Помогите придумать предложение на эти слова star, ordinary, primary, secondary, comprisc, curriculum, compulsory, last ?!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Mary looks like a film star. 2) He is an ordinary boy. 3) I study at a primary school. 4) My elder brother finished a secondary school. 5) We have already got our curriculum. 6) All these tasks were compulsory. 7) It is my last word! comprisc - напишите правильно это слово