Помогите пж! Нижнее задание! На то что написано не обращайте внимания

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Everybody knows that the Scottish people have 1) a great sense of humour and that they love to tell jokes. In fact, Scottish jokes, especially about the English, are funnier 2) than most jokes i have ever heard. Let me give you an example. One day, a man from London, 3) who was on holiday, arrived in Glasgow, Scotland. He was there to visit his cousin but when he got 4) off the train at the station there was no one at the train station to meet him. The Londoner was upset about about 5) it but he was even more upset because of the weather. It 6) was pouring down with rain. The Londoner waited for about thirty minutes and then decided to get a taxi to a hotel. 7) While he was trying to find a taxi, he got wetter and wetter and more and more angry. A taxi finally stopped for 8) him and after putting his luggage in the boot, he climbed into the taxi. The first thing he did was ask the driver 9) how long it had been raining. To his surprise, the driver replied, "i don't know, sir. I have 10) only been living here for twenty years." ______________________________________________ Все знают, что у шотландцев великолепное чувство юмора и то, что они любят рассказывать шутки. Факт, но шутки шотландцев (особенно об англичанах) смешнее, чем большинство шуток, когда-л. услышанных мной. Позвольте мне привести пример. Однажды мужчина из Лондона, у которого были выходные, прибыл в  Глазго (Шотландия). Он приехал туда с целью навестить своего двоюродного брата, но когда он сошел с поезда на станции, его никто не встретил. Англичанина это расстроило, но еще больше его расстроила погода. Было дождливо. Житель Лондона ждал около получаса, а затем решил отправиться в такси до отеля. В то время, как он пытался найти такси, он все больше и больше промокал, становился более и более сердитым. Машина наконец остановилась для него, и после погрузки в багажник его вещей он забрался в неё. Первая вещь, которую он сделал - спросил водителя о том, как долго шел дождь. К его удивлению, водитель ответил: "Я не знаю, сэр. Я живу здесь всего лишь двадцать лет".