Помогите с английским срочно!!! в 1 номере нужно вставить who which that во втором номер

Помогите с английским срочно!!! в 1 номере нужно вставить who which that во втором номере надо связать предложения используя who which that (там есть пример )
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 1)who 2)which 3)that 4)who 5)which 6)that 7)that 8)which 2 1)the man is in the garden who is wearing a blue jumper 2) the girl which is from India works in a bank 3)My sister who lives in Australia has three children 4)The waiter that was wearing a blue skirt was rude