Помогите с английским, пожалуйста. (Времена) Вот фото. Перевод не нужен, я сама переведу

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Happened. Chased. Arrived and stopped. 2. A: What did you do when I phoned last night? В: I watched a documentary about the Amazon rainforest. 3. A: Did you see that documentary on disappearing tribes last night? B: No, it had already finished by the time I got home from work.